Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Občianske združenie Pomoc PerešuHľadať
 
 

AKTUALITY - Polyfunkčný objekt Pereš

Kvety NOBLESA - nová prevádzka v Pereš Parku od 26.10.2018

Od piatku 26.10.2018 je otvorená v Pereš Parku ďalšia prevádzka Kvety NOBLESA

KVETY NOBLESA PEREŠ.jpg

 


 

FRESH Pereš otvárame už v stredu 21.02.2018

Fresh Pereš 21.2.2018.pngFRESH Pereš pozýva obyvateľov Pereša a Lorinčíka v stredu 21.2.2018 od 07.00 hod. do novootvorenej predajne v polyfunkčnom objekte na Revúckej 14 v Pereši.

       Ponúkame kvalitný tovar aj od farmárskych výrobcov, dobré ceny a príjemné prostredie. Náš ochotný personál je pripravený Vám pomôcť.  

Otvorení sme 7 dní v týždni. Vstup do supermarketu (zatiaľ dočasný), je z bočnej strany polyfunkčného objektu – navigačné tabule z parkoviska Vás k nemu nasmerujú.

       Prajeme Vám príjemné nakupovanie.

 

                                    Team BC FRESH


 

Polyfunkčný objekt Pereš Park – najväčšia stavba v histórii Pereša

Polyfunkčný objekt Pereš Park – najväčšia stavba v histórii PerešaPolyfunkčný objekt Pereš Park – najväčšia stavba v histórii Pereša

       V tomto roku budeme kolaudovať najväčšiu stavbu v Pereši  - „Polyfunkčný objekt Pereš Park“. Hlavnou a zároveň prvou prevádzkou v novom objekte s takmer 3.000m² bude moderný supermarket FRESH Pereš o rozlohe viac ako 500 m². Druhou dôležitou prevádzkou bude nový Miestny úrad MČ Košice – Pereš o rozlohe 150 m², ktorý získa samospráva Pereša za 1€ na rok po dobu 99 rokov. Ďalšími prevádzkami obchodného centra by mali byť veterinárna ambulancia, trafika, zdravotnícke zariadenie, optika, lekáreň, kaviareň, reštaurácia... Veľkým plusom bude bezplatné parkovisko pre návštevníkov obchodného centra Pereš so 44 parkovacími miestami. Vlastníkom Polyfunkčného objektu Pereš Park je spoločnosť OC Pereš, s.r.o., vlastníkom okolitého pozemku a pozemku pod budovou je Mestská časť Košice – Pereš.

Náročný projekt pre obyvateľov Pereša sa nerodil ľahko

       Myšlienka výstavby obchodného centra v Pereši vznikla ešte v r. 2008 v čase, keď starý Miestny úrad s kultúrnym domom v Pereši postavený v akcii „Z“, nespĺňal nároky samosprávy Pereša. Oprava starého objektu by bola finančne náročná a nerentabilná, preto sme sa rozhodli, že si na základe verejno - obchodnej súťaže necháme postaviť nový miestny úrad za 1€ na rok tak, že budúcemu investorovi prenajmeme pozemok na výstavbu objektu tiež za 1€ na rok po dobu 99 rokov. Zároveň sme žiadali vybudovať chýbajúcu občiansku vybavenosť akou je supermarket a ďalšie prevádzky.

Jedinečné prvenstvo pre Pereš

       Obchodné centrum Pereš je najväčšou investíciou v histórii mestskej časti Košice – Pereš a jeho výstavba nebude stáť samosprávu Pereša žiadne finančné prostriedky. Žiadne eurofondy, žiaden úver či vlastné prostriedky. Budeme prví na Slovensku, ktorí získame pre samosprávu miestny úrad za 1€ ročne a k tomu dôležitú a nevyhnutnú občiansku vybavenosť vybudovanú investorom na jeho náklady.

Fotografie ako vznikal nový polyfunkčný objekt nájdete TU.

 

                                                                                                               Ing. Jozef Karabin, MBA


 

Plníme Vaše vysoké nároky na kvalitu.
BC Fresh ponúkne kvalitný tovar aj dizajnové vychytávky.

i_4436246.png

Plníme Vaše vysoké nároky na kvalitu.

BC Fresh ponúkne kvalitný tovar aj dizajnové vychytávky.

Už čoskoro.

 

     Pereš si  zaslúži kvalitné a pohodlné nakupovanie, preto sme sa po dlhoročnej spolupráci s firmou Labaš s.r.o rozhodli otvoriť vlastný supermarket v novom polyfunkčnom objekte.

 

V supermarkete nájdete okrem tradičných výrobkov aj výrobky od vlastných farmárskych dodávateľov, pretože chceme, aby si každý náš zákazník prišiel na to svoje.

 

Rokujeme s dodávateľmi zo širokého okolia a už teraz Vás ubezpečujeme, že budeme ponúkať okrem bežných tovarov vysokej kvality aj tovary od dodávateľov, ktorí vyrábajú svoje výrobky tradičným spôsobom.

 

Okrem výberu tých najkvalitnejších dodávateľov sa zameriame aj na kultúru predaja. Privíta Vás príjemný dizajn predajne, ktorý bude  tvorený regálovým systémom, prírodnými drevenými doplnkami, ale aj vtipnými a účelnými dizajnovými vychytávkami.

 

Chceme všetkým Perešanom, a nielen im priniesť tradičnú kvalitu a poctivé výrobky, ktoré splnia Vaše vysoké nároky na kvalitu, pretože túto prácu robíme v prvom rade pre Vás.

 

Veríme, že budete v našom supermarkete spokojní a budete sa k nám radi vracať.

 

Tešíme sa na Vás

Team BC Fresh s.r.o.

 

Košice, 13. 05. 2017


 

Poklepali sme základný kameň polyfunkčného objektu

Poklepanie základného kameňa Pereš ParkPoklepali sme základný kameň polyfunkčného objektu

       Dňa 17.10.2016 o 09.00 hod. bol za účasti investorov, primátora mesta Košice, starostu MČ Košice – Pereš, poslancov MZ MČ Košice – Pereš a novinárskej obce poklepaný základný kameň polyfunkčného objektu v Pereši, Obchodného centra Pereš. Starosta Pereša privítal všetkých prítomných hostí a v krátkosti ich oboznámil s myšlienkou výstavby, ktorá vznikla už v roku 2008. Primátor mesta Košice vyzdvihol spoluprácu medzi mestom Košice a mestskou časťou Košice – Pereš, keď v roku 2009 získala mestská časť Košice – Pereš od mesta Košice pozemok na ktorom bude polyfunkčný objekt. V tom čase mohlo mesto Košice pozemok predať za trhovú cenu, no uprednostnilo záujmy mestskej časti Košice – Pereš. Konateľ spoločnosti OC Pereš, s.r.o. spomenul, že dobrý projekt sa nerodí ľahko a je rád, že sa začalo s výstavbou.

     V novom polyfunkčnom objekte budú okrem priestorov pre miestny úrad o rozlohe 150 m² za 1€ na rok aj ďalšie obchodné prevádzky, nie byty. Najväčší bude nový supermarket a poliklinika vrátane lekárne. Na svoje si prídu aj majitelia psov s novou veterinárnou ambulanciou či obchodom pre psov. Medzi ďalšie prevádzky, ktoré budú súčasťou polyfunkčného objektu patrí aj hobby market, kvetinárstvo, pizzéria, piváreň, kaviareň, výroba a predaj cukroviniek.

     Úprava okolia vrátane priľahlej zelene bude dokonale ladiť s novým polyfunkčným objektom. Vybudovanie parkoviska so 44 parkovacími miestami pohodlne pokryje potreby motorizovaných návštevníkov z Pereša, Lorinčíka  a najbližšieho okolia.

 

Pereš získa ďalšie prvenstvo

       Obchodné centrum Pereš je najväčšou investíciou v histórii mestskej časti Košice – Pereš a jeho výstavba nebude stáť samosprávu Pereša žiadne finančné prostriedky. Budeme prví, ktorí získame pre samosprávu miestny úrad za 1€ ročne a k tomu dôležitú a nevyhnutnú občiansku vybavenosť vybudovanú investorom na jeho náklady.

 

OZ Pomoc Perešu

 


 
 Pereš Park.pdf (3.2 MB) Pereš Park.pdf (3.2 MB)

 

Polyfunkčný objekt na Pereši už čoskoro

Polyfunkčný objekt Pereš, Revúcka ulica - vizualizácia stavby

Polyfunkčný objekt v MČ Košice - Pereš

S myšlienkou výstavby nového Miestneho úradu v Pereši a chýbajúcej občianskej vybavenosti pre obyvateľov Pereša som sa začal zaoberať už v roku 2008. Starý kultúrny dom na Revúckej 14, ktorý bol postavený v rokoch sedemdesiatych v akcii „Z“ koncom roku 2008, prestal plniť svoj účel. Museli sme ho zavrieť a miestny úrad  sme presťahovali do mestskej budovy, bývalej ZŠ na Krompašskej 54, do doby postavenia nového miestneho úradu. V komunálnych voľbách v roku 2010 som mal spolu s kandidátmi na poslancov jeden z bodov volebného programu aj výstavbu polyfunkčného centra s občianskou vybavenosťou v Pereši.

Od roku 2011 sme si po niekoľkých formálnych aj neformálnych stretnutiach zadefinovali podmienky budúcej výstavby polyfunkčného objektu. Boli zverejnené podmienky pre budúcich investorov a prebehol výber investora.

 V apríli 2013 bolo prijaté uznesenie ohľadom podpisu zmluvy medzi investorom, spoločnosťou JPC s.r.o. a Mestskou časťou Košice – Pereš. Koncom októbra 2013 bolo vydané rozhodnutie o odstránení stavby (starej budovy MÚ).

Súčasťou polyfunkčného objektu bude Miestny úrad pre samosprávu Pereša s minimálnou rozlohou 150 m2 a nájomným 1€ ročne. Pribudne nový moderný supermarket, poliklinika, lekáreň, veterinárna ambulancia, petshop, hobby market, kvetinárstvo, pizzeria, piváreň, kaviareň, výroba a predaj cukroviniek.

Stará budova bývalého miestneho úradu sa asanuje a vybuduje sa novostavba polyfunkčného objektu s pôdorysom tvaru obdĺžnika s rozmermi 22 x 58m, osadeného v mierne svahovitom teréne. Objekt bude dvojpodlažný, čiastočne podpivničený s plochou strechou. Návrh predkladá objekt kubusového objemu s dvoma nadzemnými podlažiami a s polozapusteným suterénom využívaným pre spoločenskú a športovú funkciu, s počím vstupom z Bystrickej ulice.

Na 1. nadzemnom podlaží budú umiestnené obchodné priestory a prevádzka supermarketu. Druhé nadzemé podlažie bude čiastočne využívané Miestnym úradom Mestskej časti Košice - Pereš a pre komerčné prevádzky.

Dopravné napojenie polyfukčného objektu je navrhované na miestnu komunikáciu obslužného významu Revúckej ulice. V rámci stavebných objektov bude zriadená nika šírky 1,5m v mieste zastávky MHD na Bystrickej ulici. Dĺžka niky je 15m, s pripojovacím a odbočovacím klinom dĺžky 6 m.

Súčasťou polyfunkčného objektu bude aj upravená priľahlá verejná zeleň  a parkovisko s viac ako 44 parkovacími miestami.

Predpokladaná doba výstavby by mala byť 12 mesiacov od vydania stavebného povolenia.

Výstavbou polyfunkčného objektu získa mestská časť dôstojné priestory pre Miestny úrad v  Pereši a ponúkne svojim obyvateľom dôležitú občiansku vybavenosť.

V januári 2014 bolo vydané územné rozhodnutie pre nový polyfunkčný objekt a koncom apríla 2014 sme vydávali stanovisko k projektovej dokumentácii pre stavebné povolenie. Len pripomínam, že polyfunkčný objekt bude postavený na mieste starého Miestneho úradu na Revúckej 14. Bezplatné parkovanie (až 44 parkovacích miest) pre návštevníkov polyfunkčného objektu a jeho 24 hodinové monitorovanie budú samozrejmosťou.

Stavebné povolenie bolo vydané v mesiaci august 2016. Od októbra 2016 sa začína s výstavbou polyfunkčného objektu. 

 

Ing. Jozef Karabin, starosta MČ

 


 

Polyfunkčný objekt Pereš - vizualizácia

Polyfunkčný objekt Pereš - vizualizácia

Polyfunkčný objekt Pereš - vizualizácia - pohľad z Revúckej ulice

Polyfunkčný objekt Pereš - vizualizácia

Polyfunkčný objekt Pereš - vizualizácia - pohľad z Bystrickej ulice

Polyfunkčný objekt Pereš - vizualizácia

Polyfunkčný objekt Pereš - vizualizácia - pohľad z Bystrickej ulice


 

Začíname s najväčšou investíciou v Pereši

Dňa 17.10.2016 sa v mestskej časti Košice – Pereš (križovatka Bystrická – Revúcka) za prítomnosti investora, primátora Mesta Košice, starostu a pozvaných hostí uskutoční slávnostné poklepanie základného kameňa polyfunkčného objektu v Pereši, Obchodného centra Pereš.

Všetko pod jednou strechou

       Obchodné centrum Pereš je najväčšou investíciou v histórii mestskej časti Košice – Pereš, ktorá ponúkne pre obyvateľov Pereša, Lorinčíka a najbližšieho okolia širokú a komfortnú občiansku vybavenosť pod jednou strechou. Nové priestory pre svoju činnosť si v ňom nájde Miestny úrad Košice - Pereš, moderný supermarket, poliklinika, lekáreň, veterinárna ambulancia, petshop, hobby market, kvetinárstvo, pizzeria, piváreň, kaviareň, výroba a predaj cukroviniek... Súčasťou polyfunkčného objektu bude aj upravená priľahlá verejná zeleň vrátane vybudovania nových 44 parkovacích miest.

Bez úveru a eurofondov

       Obyvateľov mestskej časti a samosprávu Pereša nebude stáť táto investícia žiadne finančné prostriedky – všetky investície znáša investor, ktorý na prenajatom pozemku mestskej časti v zmysle verejne obchodnej súťaže postaví polyfunkčný objekt vrátane Miestneho úradu s rozlohou 150 m² a ďalšej občianskej vybavenosti na svoje náklady.  

 

Košice, 15.10.2016

Ing. Jozef Karabin, starosta


 

Starý miestny úrad je zdemolovaný

        Starý miestny úrad_demolácia september 2015 V polovici septembra bola začatá  v zmysle povolenia o odstránení stavby demolácia starého miestneho úradu a kultúrneho domu. Budova starého miestneho úradu a kultúrneho domu bola postavená v sedemdesiatych rokoch v akcii „Z“ (zveľaďovanie) a pôvodne mala slúžiť ako dočasná stavba. Zaujímavosťou je, že pred ňou na tom istom pozemku stála v minulosti základná škola...

       Už onedlho bude na tom istom pozemku stáť v poradí už tretia stavba – Polyfunkčný objekt Pereš, v ktorom bude sídliť okrem avizovanej občianskej vybavenosti aj nový Miestny úrad, zdravotné stredisko vrátane lekárne, supermarket, kaviareň a iné.

        Fotografie, ktoré zachytávajú pôvodnú základnú školu, budovanie starého miestneho úradu ako aj jeho demoláciu si môžete pozrieť v galérii.

                                                                                                          Ing. Jozef Karabin, starosta

Košice - Pereš,  28.09.2015


 

Aktuálne informácie o stave polyfunkčného objektu v MČ Košice - Pereš

Polyfunkčný objekt

Revúcka ulica, Košice - Pereš

Predpokladané termíny

 

            Na predmetnú stavbu bolo vydané právoplatné územné rozhodnutie.

           Hneď po vydaní územného rozhodnutia boli podané žiadostí potrebné pre vydanie stavebného povolenia. Rozhodujúce stanoviská potrebné pre vydanie stavebného povolenia sú zabezpečené s kladným stanoviskom.

            Časový sklz pri zabezpečení stavebného povolenia vznikol z dôvodu, že Mestská časť Košice - Pereš nemá dažďovú kanalizáciu a zlé geologické pomery neumožňovali odviesť dažďové vody z plánovaného objektu do podzemných vôd. Na stavbe boli zrealizované vrty studní a hydrogeologický prieskum. Na základe hydrogeologického prieskumu boli oslovené špecializované firmy na spracovanie projektu  pre optimalizovaný odvod dažďových vôd do zrealizovaných studní.

            Zrealizované studne umožňujú odvod dažďových vôd z plánovaného objektu. 

            V priebehu najbližších dní bude dopracovaný celkový projekt a následne podaná žiadosť na VVS, a.s. v skrátenom termíne. Po obdržaní stanoviska k VVS, a.s. bude podaná žiadosť na vodoprávne konanie na úrad životného prostredia Adlerová ulica v Košiciach. Vodoprávnym konaním bude potvrdená možnosť vypúšťania dažďových vôd do zrealizovaných studní. Zároveň budú potvrdené navrhované lapače ropných látok na plánovaných spevnených plochách a parkoviskách.

 

   Termíny :

Vydanie stanoviska VVS, a.s.   -  predpoklad  29. 5. 2015

Podanie žiadostí o vodoprávne konanie - 1.6.2015

Vydanie vodoprávneho povolenia - predpoklad do 15.6.2015

Podanie žiadostí o stavebné konanie - do 30.6.2015

 


 

Oplotenie staveniska : Polyfunkcia Pereš, Revúcka ulica

Oplotenie budúceho staveniska

Aktuálne začal investor s výstavbou oplotenia budúceho staveniska. Tento krok je nevyhnutý z dôvodu sanácie pôvodného objektu (budovy bývalého miestneho úradu).  Oplotenie budúceho staveniska bolo jednou z podmienok stavebného úradu pri sanácii objektu. Po sanácii objektu bude nasledovať výstavba nového polyfunkčného objektu. O ďalších stavebných krokoch Vás budem informovať prostreníctvom Informačných listov a tejto webovej stránky.

 

Ing. Jozef Karabin

28.10.2014


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka