Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Občianske združenie Pomoc PerešuHľadať
 
 

Informačný list zo dňa 08.11.2014

Informačný list zo dňa 08.11.2014

Informačný list zo dňa 08.11.2014Vážení obyvatelia Pereša a Lorinčíka,

sme radi, že aj v mesiaci november sa nám podarilo pripraviť ďalšie vydanie Informačného listu Občianskeho združenia Pomoc Perešu.

Tento mesiac bol „bohatý“ na udalosti a aktivity  Mestskej časti Košice – Pereš, Mestskej časti Košice - Lorinčík a Občianskeho združenia Pomoc Perešu. Aj keď Mestská časť Košice – Pereš nepatrí k najväčším mestským častiam, je v „hľadáčiku“ mnohých obyvateľov. A nielen z Košíc. Stačí sa pozrieť na počet prezretí resp. počítadlo oficiálnej webovej stránky Mestskej časti Košice – Pereš. Viac ako 315.000 prezretí.  Čo nás však veľmi prekvapilo je, že za šesť týždňov od spustenia novej webovej stránky Občianskeho združenia Pomoc Perešu www.jozefkarabin.sk, bola Vami navštívená viac ako 7.800 krát! Veríme, že aktivity Občianskeho združenia Pomoc Perešu si teraz všimnú nielen obyvatelia Pereša či Lorinčíka, ale aj ďalší Košičania.     

 

Dočkali sme sa – výzva na svetelnú signalizáciu (semafor)  je zverejnená

V májovom čísle Informačného listu zo dňa 17.5.2014 sme Vás informovali o svetelnej signalizácii v Mestskej časti Košice – Pereš. Dňa 29.5.2014 som sa osobne stretol v Bratislave s generálnym riaditeľom Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. (ďalej NDS, a.s.), s Ing. Gajdošom. Z výsledku rokovania vyplynulo, že v najbližšom čase bude zo strany NDS, a.s. vypísaná  a zverejnená výzva na zhotoviteľa budúcej svetelnej signalizácie na komunikácii I50 (R2). To, čo bolo sľúbené, sa stalo skutočnosťou. V mesiaci september 2014 bola zverejnená výzva na zhotoviteľa svetelnej signalizácie pre peších na ceste I50 (R2), ktorá prechádza cez Mestskú časť Košice - Pereš. Celá výzva aj s prílohami sa nachádza na stránke www.uvo.gov.sk/evestnik. Predpokladaná hodnota zákazky je 44.000 eur bez DPH. Po vyhodnotení súťaže bude spoločnosť NDS, a.s. podpisovať zmluvu s víťazom súťaže. A to je už  posledný krôčik od samotnej realizácie, t.z. výstavby svetelnej signalizácie v Mestskej časti Košice – Pereš. Som rád, že po niekoľkých rokoch čakania, nekonečných žiadostí, sťažností a petícií bude aj vďaka Vám na komunikácii I50 (R2), ktorá prechádza cez Mestskú časť Košice – Pereš, vybudovaná svetelná signalizácia pre peších.

Ing. J. Karabin, starosta MČ

Nový prístrešok MHD

V minulom čísle sme písali o demontáži prístrešku MHD medzi komunikáciou I50 (R2) a Perešskou. Starý prístrešok bol DPMK, a.s. demontovaný z dôvodu jeho poškodenia a možného ohrozenia ľudí stojacich pod prístreškom. Po rokovaniach s DPMK, a.s. ohľadom náhrady sme zabezpečili iný typ prístrešku - je síce menší, no je priehľadný a hlavne bezpečný. Financie z rozpočtu Mestskej časti Košice – Pereš ostali nedotknuté, pretože Mestskú časť Košice – Pereš nestál tento prístrešok vrátane jeho montáže ani jedno euro.

Ing. J. Karabin, starosta MČ

 

Celý informačný list si môžete stiahnuť nižšie.

 


 
Informačný list zo dňa 08.11.2014

 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka