Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Občianske združenie Pomoc PerešuHľadať
 
 

Informačný list zo dňa 12.10.2018

Informačný list zo dňa 12.10.2018, Karabin, starosta Pereš, polyfunkčný objektVážení obyvatelia Pereša a Lorinčíka,

čas oddychu a letných prázdnin máme za sebou a naše samosprávy sa poctivo pripravujú na komunálne voľby, v ktorých si na obdobie 4 rokov budeme voliť starostu, primátora, miestnych či mestských poslancov. Ale aj v tomto náročnom období sme stihli pre Vás pripraviť nové číslo Informačného listu.

Občianske združenie Pomoc Perešu

 

 Nový Miestny úrad v Pereši – tretia prevádzka v polyfunkčnom objekte OC Pereš

     Dňa 7.9.2018 sme otvorili v perešskom polyfunkčnom objekte OC Pereš na Revúckej 14, v poradí už tretiu prevádzku – Nový Miestny úrad v Pereši. Nové priestory Miestneho úradu sa nachádzajú na 1. poschodí v OC Pereš. Do Miestneho úradu sa dá dostať z hlavného vchodu do budovy, priamo z Revúckej 14. Pre imobilných obyvateľov bude slúžiť zadný vchod – cez jeho chodbu sa bezproblémovo dostanú k výťahu, ktorý je umiestnený oproti prevádzke 101 Drogerie. Miestny úrad sa nachádza na 1. poschodí, priamo oproti výťahu.

     Priestory Miestneho úradu tvoria tri kancelárie, zasadačka s kanceláriou starostu, archív, kuchynka, technická miestnosť, chodba, resp. čakáreň, sklad a toalety. Vchodové hliníkové bezpečnostné dvere, interiérové dvere, videovrátnik, podlahy, dlažby, obklady, sanitu, stropné svietidlá a klimatizáciu do každej kancelárie vrátane chodby, resp. čakárne hradil investor, spoločnosť OC Pereš, s.r.o. Rozloha Miestneho úradu v Pereši je 150 m² a ročný nájom za úrad je 1€.

     Prečo 1€ za 1 rok? Pretože už v roku 2011 Miestne zastupiteľstvo v Pereši rozhodlo o vypísaní verejno-obchodnej súťaže na prenájom pozemku, na ktorom bol postavený starý miestny úrad (stavba postavená v akcii „Z“). Starý miestny úrad mal narušenú statiku, suterén bol zaliaty vodou a v roku 2008 sme ho boli nútení odpojiť od všetkých inžinierskych sietí. Víťaz súťaže získal do nájmu pozemok mestskej časti Košice - Pereš, vrátane budovy starého miestneho úradu za 1€ na dobu 99 rokov. Ale...

     V súlade so súťažou sa investor zaviazal, že starú budovu bývalého Miestneho úradu v Pereši odstráni na svoje náklady, na svoje náklady zabezpečí projektovú dokumentáciu, stavebné povolenie, prekládky všetkých inžinierskych sietí, odvodní pozemok (osadí vsakovacie nádrže), vybuduje zásobovaciu komunikáciu, chodník, novú trafostanicu, parkovisko z asfaltového betónu, prípadne zámkovej dlažby pre 44 vozidiel (nie udupaný íl či uvalcované kamienky), vybuduje novú niku (príjazd autobusu MHD), postaví a skolauduje nový polyfunkčný objekt, v ktorom bude okrem iných prevádzok (napr. supermarket, drogéria, kvetinárstvo, veterinár, zdravotnícke zariadenie, reštaurácia...) aj nový Miestny úrad za 1€ na rok po dobu 99 rokov.

      Investor uvedený objekt postavil za 3.000.000€ s DPH (slovom tri milióny eur s DPH), čo predstavuje takmer 15 ročný rozpočet našej mestskej časti. Každému je teda viac ako zrejmé, že podobný objekt by mestská časť nikdy z vlastných zdrojov nepostavila a už vôbec by ho nedokázala prevádzkovať. Často sa stretávame s názormi využiť na podobné aktivity eurofondy. Žiadna mestská časť nie je oprávnená čerpať prostriedky na podobné typy stavieb. Pre mestské časti v Košiciach a v Bratislave platí iná legislatíva, pretože ich status je definovaný špeciálnym zákonom.

     Aj preto bolo rozumným krokom poslancov Miestneho zastupiteľstva v Pereši vypísať súťaž, prenajať pozemok a z cudzích zdrojov tak zlepšiť život občanom Pereša a sprístupniť im to, po čom tak dlho túžili a volali.

     Deň 7.9.2018 bol pre Miestny úrad v Pereši premiérový – prísť si pozrieť všetky priestory nového Miestneho úradu mohli takmer všetci obyvatelia v Pereši v čase od 14.30 – 18.00 hod. a sme radi, že mnohí z Vás ste nás prišli osobne navštíviť do nových priestorov. Pre každého bola pripravená káva, nealko a zákusok. Ak ste nás 7.9.2018 navštíviť nestihli, nevadí. Miestny úrad a jeho zamestnanci sú Vám v pracovných dňoch plne k dispozícii.

Ukončenie už začatého projektu „Výstavba Polyfunkčného objektu“ v tomto volebnom období bola ďalším z hlavných bodov nášho volebného programu so spoločnou myšlienkou – „Dokončíme to, čo sme spolu začali“.

Ing. Jozef Karabin, MBA, starosta

Ing. Jozef Olexa, PhD., zástupca starostu

 

Opravíme posledný úsek Revúckej

     Dňa 17.9.2018 Miestne zastupiteľstvo v Mestskej časti Košice - Pereš na svojom 26. rokovaní rozhodlo aj o tom, že v asfaltovaní na Revúckej budeme pokračovať. Víťaz súťaže bude asfaltovať posledný poškodený úsek komunikácie Revúcka, v smere od križovatky Revúcka – Gelnická ku križovatke Revúcka – Jasovská.

     Týmto posledným úsekom dokončíme komplexnú opravu komunikácie Revúcka v celkovej dĺžke 730 metrov, pod ktorej v minulosti nelichotivý stav sa podpísali najmä výmeny sietí vodovodného potrubia (miestne potrubie slúžiace pre obyvateľov Pereša a hlavné zásobovacie potrubie vedúce v smere od Bukovca cez Revúcku v Pereši až k vodojemu). Predpokladaná hodnota zákazky nového asfaltového koberca na poslednom úseku Revúckej podľa Výkazu - Výmer je 29.800€ s DPH. Dokončenie tohto úseku je plánované do 14.11.2018.

Ing. Jozef Karabin, MBA, starosta

 

Aj obyvatelia Vranovskej v Pereši sa v tomto roku dočkajú nového asfaltového koberca

     Začiatkom roku 2018 boli v rozpočte mestskej časti Košice - Pereš odsúhlasené priority mestskej časti na rok 2018. Alfou a omegou boli a naďalej sú opravy miestnych komunikácií. Komunikácia Vranovská patrí ku komunikáciám, ktoré sú v havarijnom stave, no s novými inžinierskymi sieťami, ktoré nevykazujú známky poruchovosti.

     A práve nové inžinierske siete pod komunikáciou vytvárajú logický argument, prečo uvedenú komunikáciu ideme v tomto roku opravovať súvislým asfaltovým betónom. Je to podobné ako pri oprave Revúckej – aj tá bola značne poškodená, no necelý rok predtým bolo pod ňou vymenené vodovodné potrubie, vrátane prípojok.

     Opravu komunikácie schválilo Miestne zastupiteľstvo v Pereši, výzva na predloženie cenových ponúk na opravu Vranovskej bola zverejnená. Cenové ponuky dňa 8.10.2018 hodnotila trojčlenná komisia, nie starosta. Víťazom súťaže sa stala spoločnosť TRIS, spol. s.r.o.

Ing. Jozef Karabin, MBA, starosta

Celý informačný list si môžete stiahnuť nižšie.


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka