Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Občianske združenie Pomoc PerešuHľadať
 
 

Informačný list zo dňa 14.3.2014

Informačný list zo dňa 14.03.2014

Informačný list OZ Pomoc Perešu zo dňa 14.03.2014Vážení obyvatelia Pereša,

dostáva sa k Vám prvé vydanie informačného listu Občianskeho združenia Pomoc Perešu. V ňom vás budeme informovať nielen o činnosti Občianskeho združenia Pomoc Perešu, ale aj o aktivitách v Mestskej časti Košice – Pereš.

A keďže žijeme v dobe, keď má väčšina ľudí pripojenie na internet, bude informačný list sprístupnený aj v elektronickej podobe.

Výstavba polyfunkčného objektu  už v tomto roku

S myšlienkou výstavby nového Miestneho úradu v Pereši a chýbajúcej občianskej vybavenosti pre obyvateľov Pereša som sa začal zaoberať už v roku 2008. Starý kultúrny dom na Revúckej 14, ktorý bol postavený v rokoch sedemdesiatych v akcii „Z“ koncom roku 2008, prestal plniť svoj účel. Museli sme ho zavrieť a miestny úrad  sme presťahovali do mestskej budovy, bývalej ZŠ na Krompašskej 54, do doby postavenia nového miestneho úradu. V komunálnych voľbách v roku 2010 som mal spolu s kandidátmi na poslancov jeden z bodov volebného programu aj výstavbu polyfunkčného centra s občianskou vybavenosťou v Pereši.

Od roku 2011 sme si po niekoľkých formálnych aj neformálnych stretnutiach zadefinovali podmienky budúcej výstavby polyfunkčného objektu. Boli zverejnené podmienky pre budúcich investorov a prebehol výber investora.

 V apríli 2013 bolo prijaté uznesenie ohľadom podpisu zmluvy medzi investorom, spoločnosťou JPC s.r.o. a Mestskou časťou Košice – Pereš. Koncom októbra 2013 bolo vydané rozhodnutie o odstránení stavby (starej budovy MÚ) a v januári 2014 bolo vydané územné rozhodnutie. Verím, že na jar bude vydané stavebné povolenie a investor bude môcť začať s výstavbou polyfunkčného objektu.

 

Súčasťou polyfunkčného objektu bude Miestny úrad pre samosprávu Pereša s minimálnou rozlohou 150 m2 a nájomným 1€ ročne. Pribudne nový supermarket, predajňa pre domácich kutilov, kvetinárstvo, kaviareň, pizzeria, lekáreň, veterinárna ambulancia a verím, že aj zdravotnícke zariadenie, pošta, bankomat či fitness centrum.

Súčasťou polyfunkčného objektu bude aj upravená priľahlá verejná zeleň  a parkovisko s viac ako 40 parkovacími miestami.

Predpokladaná doba výstavby by mala byť 12 mesiacov od vydania stavebného povolenia.

V prípade zaujímavého nápadu ako zlepšiť kvalitu služieb v Pereši alebo záujmu o otvorenie prevádzky v novom polyfunkčnom objekte kontaktujte investora na jpc@jpc.sk,  prípadne na tel. čísle 0903610510.

Výstavbou polyfunkčného objektu získa mestská časť dôstojné priestory pre Miestny úrad v  Pereši a ponúkne svojim obyvateľom dôležitú občiansku vybavenosť.

                                                                                                                                                                                      Zdroj:   Ing. J. Karabin, starosta MČ

Celý informačný list si môžete stiahnuť nižšie.


 

Informačný list zo dňa 14.03.2014

Informačný list zo dňa 14.03.2014

 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka