Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Občianske združenie Pomoc PerešuHľadať
 
 

Informačný list zo dňa 17.02.2018

Informačný list zo dňa 17. 02. 2018Vážení obyvatelia Pereša a Lorinčíka,

rok 2018 by mal byť podľa mnohých predpovedí rokom úspešným, prelomovým a pre samosprávy na Slovenku (vrátane Pereša a Lorinčíka) aj rokom volebným. V novembri 2018 si budeme voliť primátora, mestských poslancov, starostu a miestnych poslancov.

 Rok 2018 bude významným aj pre Občianske združenie Pomoc Perešu, pretože v tomto roku oslávi naše združenie 10. výročie od svojho vzniku. A v oslavách budeme pokračovať - Mestská časť Košice – Pereš oslávi svoje 80. výročie od svojho vzniku a všetci nedočkaví obyvatelia Pereša, Lorinčíka a Vyšného Lorinčíka budú od 21.2.2018 môcť nakupovať v prvom perešskom supermarkete – FRESH Pereš.

  Aj v tohtoročných Informačných listoch Vás budeme informovať o aktuálnom dianí v samosprávach Pereša, Lorinčíka a činnosti nášho združenia.

 

FRESH Pereš otvárame 21.2.2018

     Prvý perešský supermarket pod názvom FRESH Pereš, ktorý bude zároveň prvou prevádzkou Pereš Parku (OC Pereš) otvárame dňa 21.02.2018. Chýbajúca prevádzka supermarketu v Pereši bola na 1. mieste v dotazníkoch spokojnosti v súvislosti s bývaním v mestskej časti. Perešský supermarket patrí k najmodernejším na Slovensku – svojim širokým sortimentom uspokojí bežných, ale aj najnáročnejších zákazníkov, ktorí preferujú vysokú kvalitu.

     Špecialitou supermarketu v Pereši budú výrobky od farmárskych dodávateľov, ktoré sú stále viac žiadanejšie a obľúbenejšie. V pondelok až piatok bude supermarket otvorený od 07.00 – 19.00 hod., cez víkend od 07.00 – 18.00 hod. Pre všetkých motorizovaných kupujúcich bude k dispozícii veľké bezplatné parkovisko. Dočasný vstup je od budovy Alfa baru.

      Všetkým obyvateľom Pereša, Vyšného Lorinčíka a Lorinčíka prajeme od stredy, 21.02.2018 príjemné nakupovanie.

Team BC Fresh s.r.o.

Miestny úrad v Pereši bude sídliť v Pereš Parku

     Presne 2.1.2009 sme za chladného a mrazivého počasia zabezpečovali sťahovanie Miestneho úradu v Pereši z budovy bývalého Kultúrneho domu na Revúckej 14, do priestorov rodinného dvojdomu vo vlastníctve Mesta Košice na Krompašskej 54, v ktorom bola v minulosti zriadená základná škola (prvý stupeň), neskôr Centrum voľného času a do 2.1.2009 Lienočka.

     Mesto Košice nám koncom r. 2008 zverilo budovu Na Krompašskej 54 pre potreby Miestneho úradu v Pereši do doby výstavby nového Miestneho úradu. Nový Miestny úrad v Pereši bude sídliť v Pereš Parku (OC Pereš) na druhom nadzemnom podlaží s rozlohou 150 m². V zmysle predpisov, najnovších noriem a zákonov bude do Miestneho úradu zabezpečený prístup aj pre imobilných obyvateľov – v priestoroch Pereš Parku (OC Pereš) sa okrem schodov vedúcich k podlažiu nachádza aj výťah.

     Investor, ktorý vlastní budovu Pereš Parku vrátane novovybudovaného parkoviska sa zmluvne zaviazal, že poskytne priestory pre Miestny úrad v Pereši za 1€ na rok po dobu 99 rokov. Priestory nového Miestneho úradu sú rozdelené na 4 kancelárie vrátane malej zasadačky, technickej miestnosti, archívu, kuchynky a sociálneho zariadenia. Osvetlenie úradu, priečky so sadrokartónu medzi kanceláriami, maľovanie, zásuvky, vypínače, plávajúce podlahy, lišty, obklad, dlažbu, žalúzie, hlavné vchodové dvere, dvere a zárubne vrátane montáže do celého Miestneho úradu znáša na svoje náklady investor, nie Mestská časť Košice – Pereš.

    Mestská časť Košice – Pereš získa v tomto roku jeden z najmodernejších Miestnych úradov na Slovensku. Verím, že reprezentatívne priestory nového Miestneho úradu ocenia všetci z Vás, ktorí si potrebujú niečo úradne vybaviť alebo overiť.

Ing. Jozef Karabin, MBA, starosta

 

Celý informačný list si môžete stiahnuť nižšie.


 
Informačný list zo dňa 17.2.2018

 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka