Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Občianske združenie Pomoc PerešuHľadať
 
 

Informačný list zo dňa 20.7.2018

Informačný list zo dňa 19.7.2018Vážení obyvatelia Pereša a Lorinčíka,

nachádzame sa v prvej polovici letných prázdnin a po viac ako troch mesiacoch od vydania minulého Informačného listu Vás chceme oboznámiť a predstaviť Vám ďalšie zaujímavé novinky a informácie o samosprávach Pereša, Lorinčíka a Občianskeho združenia Pomoc Perešu.

Občianske združenie Pomoc Perešu

 

Nový asfaltový koberec na časti Revúckej

     Koncom minulého roka Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s (ďalej len VVS) ukončila výstavbu nového vodovodného potrubia pod komunikáciou Revúcka v dĺžke 730 metrov. Pri tejto finančne a časovo náročnej výstavbe miestneho potrubia a oprave hlavného vodovodného potrubia z Bukovca, došlo k poškodeniu existujúceho asfaltového betónu na komunikácii Revúcka. Finančná náhrada za poškodenú komunikáciu Revúcka, ku ktorej došlo v súvislosti s opravou a výstavbou vodovodného potrubia spoločnosťou VVS, bude na základe dohody, resp. zmluvy preplatená Mestskej časti Košice - Pereš. Po zverejnení a vyhodnotení súťaže v minulom mesiaci začala Mestská časť Košice – Pereš s komplexnou opravou miestnej komunikácie Revúcka a to v dvoch úsekoch z celkových piatich (oprava všetkých piatich úsekov komunikácie Revúcka je rozpočtovaná na 190.000€ s DPH, čo je viac ako 85% z celkového rozpočtu našej mestskej časti).Víťazom súťaže sa na prvých dvoch úsekoch Revúckej, spomedzi piatich uchádzačov stala spoločnosť STRABAG, a.s.

     Prvý úsek bol asfaltovaný krátko po vyhodnotení súťaže od križovatky Bystrická – Revúcka ku križovatke Krompašská - Revúcka, vrátane úpravy chodníka z Bystrickej a výmeny žľabu v križovatke Bystrická – Revúcka. Druhý úsek od Bystrickej po Gelnickú bol čiastočne asfaltovaný prvou vyrovnávacou vrstvou, nasledovať bude vybudovanie odvodnenia, zdvíhanie poklopov a domových uzáverov. Posledným krokom na predmetnom úseku bude pokládka druhej vrstvy asfaltového betónu nazývanej obrus. Predpokladaná hodnota zákazky by mala byť podľa Výkazu - Výmer vo výške 94.000€ s DPH, no nám sa podarilo vysúťažiť sumu 59.900€ s DPH, čo znamená úsporu viac ako 30.000€.

     Dňa 2.7.2018 sme ukončili výberové konanie na ďalšie dva úseky komunikácie Revúcka. Prvý úsek je v smere od križovatky Krompašská – Revúcka ku križovatke Krásnohorská – Revúcka a druhým úsekom je časť od križovatky Krásnohorská - Revúcka smerom k mostíku. Uvedenú súťaž vyhrala spomedzi štyroch uchádzačov spoločnosť STRABAG, a.s. s cenou 58.000€ s DPH.

     Financovanie úsekov Revúckej je riešené z rozpočtu Mesta Košice (takmer 70.000€), rozpočtu Mestskej časti Košice – Pereš, rozpočtu VVS, a.s. a z úveru vo výške 50.000€ pre Mestskú časť Košice - Pereš, ktorý bol schválený na 12. rokovaní Miestneho zastupiteľstva v Pereši dňa 18.6.2018.

Ing. Jozef Karabin, MBA, starosta

 

101 Drogerie v OC Pereš už v auguste 2018

     Materskou spoločnosťou siete 101 Drogerie je spoločnosť Emil Krajčík s.r.o., so sídlom v Senici, ktorá vznikla v roku 1991. Pôvodne sa zaoberala výhradne veľkoobchodnou činnosťou – predajom a distribúciou drogistického tovaru do nezávislých predajní a zásobovaním podnikov a inštitúcií drogistickým tovarom a pracovnými pomôckami.

     Spoločnosť 101 Drogerie je počtom vlastných predajní najväčšia sieť drogérií na slovenskom trhu. Vznikla v roku 1994, kedy bola pod názvom Emil Krajčík otvorená prvá predajňa v Novom Meste nad Váhom. Označenie 101 Drogerie začala spoločnosť používať v roku 1999. K prvej predajni postupne pribúdali ďalšie na území celého Slovenska. Počet predajní zvýšila spoločnosť v roku 1999 akvizíciou 10 prevádzok spoločnosti ATVE, v roku 2003 akvizíciou 13 prevádzok droxi drogerie a v roku 2009 prevzala aj 18 prevádzok Dr.Og. K dnešnému dňu je na území celého Slovenska otvorených 192 prevádzok 101 Drogerie.

     V auguste 2018 otvoríme prevádzku 101 Drogerie v OC PEREŠ PARK. Okrem širokého sortimentu pracích a čistiacich prostriedkov, dámskej a pánskej kozmetiky nájdete v novej 101-tke veľký výber dekoratívnej kozmetiky známych značiek ako je Maybelline, Rimmel, Gabriella Salvete, Miss Sporty a ďalšie.

     Pre našich zákazníkov pravidelne pripravujeme zaujímavé akcie a zľavy, o ktorých sa dozviete z letákov 101 Drogerie alebo na stránke www.101drogerie.sk

     Je mnoho predajcov, ktorí ponúkajú „všetko”. 101 Drogerie ponúka všetko a ešte niečo naviac. Číslo 101 symbolizuje 101% a je vyjadrením našej stratégie – urobiť maximum pre spokojnosť zákazníka.

Mgr. Eva Rosová, Retail Director

Nové sídlo pre OZ Pomoc Perešu už v roku 2019

     Občianske združenie Pomoc Perešu bolo založené v júni 2008 troma fyzickými osobami. Za vznikom združenia na jeho začiatku stáli traja obyvatelia Pereša – Ing. Jozef Karabin, MBA, JUDr. Ivan Pisák a Peter Halušťok. Prvé mesiace bola poštová adresa a sídlo Občianskeho združenia Pomoc Perešu v budove Miestneho úradu na Revúckej 14, po jeho sťahovaní sa zmenila adresa a sídlo združenia na Krompašskú 29, na ktorej sídlime dodnes. Rastúca administratívna agenda, rozšírenie aktivít združenia, nadobudnutie hnuteľného majetku súvisiaceho s našimi akciami a skutočnosť, že väčšina nami organizovaných akcií je spojená s detským, multifunkčným a futbalovým ihriskom spôsobila to, že v roku 2019 sa budeme sťahovať do nových priestorov, resp. nového sídla združenia na adresu Jasovská 40, hneď vedľa ihriska.

Občianske združenie Pomoc Perešu

Celý informačný list si môžete stiahnuť nižšie.


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka