Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Občianske združenie Pomoc PerešuHľadať
 
 

Informačný list zo dňa 27.06.2015

Informačný list zo dňa 27.06.2015

Informačný list zo dňa 27.06.2015Vážení obyvatelia Pereša a Lorinčíka,

            do rúk sa Vám dostáva už štvrté tohtoročné vydanie  Informačného listu. Za viac ako mesiac od minulého vydania sa v mestských častiach Košice – Pereš a Košice – Lorinčík udialo viac ako dosť.

            Občianske združenie Pomoc Perešu zorganizovalo jarné upratovanie lesa, Deň detí v Pereši a historicky prvé Olympijské hry seniorov na perešských ihriskách. Viac o Pereši, Lorinčíku a aktivitách nášho združenia, nájdete v nasledujúcich riadkoch. Príjemné čítanie.

         

Slávnostné uvedenie svetelnej signalizácie do prevádzky

       Dňa 25.5.2015 o 14:00 hod. sme v Mestskej časti Košice – Pereš uviedli do prevádzky svetelnú signalizáciu (semafor) na komunikácii I50. Pozvanie na slávnostné otvorenie prijala námestníčka primátora MUDr. Renáta Lenártová, PhD., riaditeľ strediska Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. Ing. Zoltán Béreš, Tibor Matyáš a Ing. Stanislav Matyáš, zhotovitelia svetelnej signalizácie a poslanci MZ MČ Košice – Pereš. Po úvodnom poďakovaní primátorovi Mesta Košice, zástupcom Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s., zhotoviteľom, poslancom a obyvateľom Pereša, ktorí sa petíciou pričinili o zhotovenie signalizácie, nasledovalo slávnostné prestrihnutie pásky námestníčkou primátora a zhotoviteľom diela. Pán Matyáš ako prvý krátko po prestrihnutí pásky „vyskúšal“  a uviedol do prevádzky najmodernejšiu svetelnú signalizáciu v Košiciach. Som rád, že po niekoľkých rokoch sa v našej mestskej časti podarilo zrealizovať svetelnú signalizáciu, ktorá prispeje k vyššej bezpečnosti pre obyvateľov Pereša. Pozitívne ohlasy, ktoré dostávam od Vás, hovoria za všetko.

                                      Ing. Jozef Karabin, starosta

 

SMS rozhlas

       Pred pár dňami uplynul viac ako rok odo dňa spustenia prevádzky SMS rozhlasu pre Mestskú časť Košice – Pereš. Úspech SMS rozhlasu, ktorý má Mestská časť Košice – Pereš pre svojich obyvateľov ako prvá v Košiciach, sa šíri naozaj rýchlo – už máme prihlásených aj obyvateľov lokality Vyšný Lorinčík. Výhodou bezplatného SMS rozhlasu je, že dostanete bezplatné sms-ky o dianí v mestskej časti na svoj mobilný telefón, aj keď ste v práci, na nákupoch, u lekára či mimo Košíc – všade kde máte mobilný telefón. V prípade záujmu o bezplatný SMS rozhlas, teda o oznamy, ktoré budete dostávať na svoj mobilný telefón bezplatne, nás kontaktujte na e-mailovej adrese starosta@jozefkarabin.sk, prípadne na mobilnom čísle 0948/283355. Do sms-ky či mailu napíšte svoje meno, priezvisko a ulicu v mestskej časti.

                                       Ing. Jozef Karabin, starosta

Celý informačný list si môžete stiahnuť nižšie.


 
Informačný list zo dňa 27.06.2015

 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka