Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Občianske združenie Pomoc PerešuHľadať
 
 

Jozef Karabin

Ing. Jozef KarabinVolám sa Jozef Karabin. Narodil som sa 7. septembra 1979 v Košiciach v MČ Košice – Myslava. Moji rodičia pochádzajú z Košíc. V roku 2002 som bol v komunálnych voľbách v MČ Košice – Pereš zvolený za miestneho poslanca  MČ Košice – Pereš. V júli 2006 som popri zamestnaní úspešne ukončil štúdium na Leteckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. Do roku 2006 som pracoval v poisťovni Union na pozícii regionálny špecialista pre styk s maklérmi. V tom istom roku v novembri som uspel v konkurze na post regionálneho riaditeľa v konkurenčnej spoločnosti, no ponuku som nechal otvorenú.

     Mojou snahou bolo zmeniť napredovanie mestskej časti Košice – Pereš a s nádejou som čakal na výsledky volieb. A zmena prišla – ľudia mi dali dôveru ako nezávislému a najmladšiemu kandidátovi.

    Začiatkom decembra 2006 som bol v komunálnych voľbách v Pereši spomedzi piatich kandidátov zvolený vo veku 27 rokov ako najmladší a nezávislý starosta bez akejkoľvek podpory politických strán a hnutí. V máji 2008 som založil s ďalšími obyvateľmi Pereša občianske združenie, ktoré pomáha deťom, mládeži a seniorom – Občianske združenie Pomoc Perešu. Od júna 2008 som šťastne ženatý a moja manželka je mi vo všetkom oporou.

     V novembri 2010 som bol v komunálnych voľbách opätovne zvolený obyvateľmi Pereša ako nezávislý kandidát za starostu mestskej časti Košice – Pereš. V komunálnych voľbách v novembri 2014 som bol tretí krát zvolený obyvateľmi Pereša opäť ako nezávislý kandidát za starostu mestskej časti Košice – Pereš. V týchto voľbách som po prvý raz kandidoval aj na mestského poslanca v Košiciach za mestské časti Košice – Loriník, Košice – Pereš a Košice – Myslava. A vďaka silnej podpore obyvateľov z Lorinčíka, Pereša a Myslavy som bol prvý krát zvolený za nezávislého mestského poslanca. V marci 2017 som v rámci doplnenia mojich manažérskych zručností úspešne ukončil štúdium Master of Business Administration (MBA).

     Mojou úlohou je hájiť záujmy obyvateľov Pereša, Lorinčíka a Myslavy a tiež pomáhať presadzovať samosprávam Lorinčíka a Myslavy záujmy, ktoré pomôžu ich obyvateľom. S pomocou Občianskeho združenia Pomoc Perešu, ktorého som zakladateľom a predsedom sa vo svojom voľnom čase snažím pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú – našej mládeži a vašim deťom.

      Patrím k pravidelným darcom krvi, rád si prečítam dobrú knihu a šport mi nie je cudzí. Mám rád beh, armwrestling a jogu.  

 

     

Ing. Jozef Karabin, MBA

starosta,  mestský poslanec

predseda OZ Pomoc Perešu

                                                                                                                                       

 

 

 

 

 

 

 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka