Občianske združenie Pomoc PerešuHľadať

Športové dni seniorov 27.5.2017

Športový deň seniorov Pereš 2017 nám priniesol 5-krát zlato

Dňa 27.5.2017 sa o 09.30 hod. po tretí krát uskutočnil na perešskom ihrisku „Športový deň seniorov Pereš 2017“. Okrem seniorov Pereša sa do športového dňa zapojili aj seniori z Mestskej časti Košice – Šaca, Košice - Ťahanovce, Košice – Sever, Košice -  Košická Nová Ves, Košice – Juh, ale aj seniori z Ilavy, s ktorými má Klub seniorov MČ Košice – Pereš výbornú spoluprácu.

V dvoch kategóriách (muži a ženy) sa súťažilo sa v štyroch rôznych disciplínach – hod granátom, hod na basketbalový kôš, kop na bránu a šípky.

V kategórii „muži“ získal Ján Borza z Pereša tri prvé miesta v disciplínach – „hod granátom, kop na bránu a hod na basketbalový kôš“. Emil Šoltýs z Pereša získal 3. miesto v disciplíne „kop na bránu“.

V kategórii „ženy“ získala 1. miesto v disciplíne „kop na bránu“ Ľudmila Balogová a 2. miesto v disciplíne „šípky“ získala Anna Maslošová. Obe za tím Klub seniorov Pereš.

Prví traja z každej kategórie boli odmenení víťazným pohárom alebo trofejou.

V piatej a poslednej disciplíne „preťahovanie lanom“ súťažilo spoločne niekoľko tímov.  Prvenstvo v tejto disciplíne  si odniesol Klub seniorov Pereš, ktorý získal okrem 10 zlatých medailí pre každého člena tímu aj víťazný pohár a veľké šampanské od starostu.

Všetci športujúci seniori z Pereša mali zabezpečené občerstvenie zdarma a každý športujúci senior dostal zdarma sľúbené pivo od starostu. Športového dňa seniorov v Pereši sa zúčastnilo takmer 70 seniorov zo siedmych klubov, rozdaných bolo 25 trofejí a 30 medailí.

Fotografie zo Športového dňa seniorov Pereš 2017 si môžete pozrieť nižšie.