Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Občianske združenie Pomoc PerešuHľadať
 
 

Stromy pre Zem 2014

Celosvetový projekt Stromy pre Zem 2014

Stromy pre Zem 2014Stromy pre Zem

Občianske združenie Pomoc Perešu a Občianske združenie Joga v dennom živote sa zapojili do celosvetového humanitárneho projektu "Stromy pre Zem", ktorý sa uskutočnil v sobotu  18.10.2014  v Mestskej časti Košice – Pereš. V ten deň sme spoločne vysadili 20 ks ihličnanov, ktoré darovalo Občianske združenie Pomoc Perešu.

Iniciátorom tohto projektu, ktorý prebieha na celom svete, je indický majster jógy  Paramhans svámi Mahéšvarananda. Ten vyzýva všetkých priateľov stromov  a  zdravého životného štýlu, aby v rámci jedného roku, každý jeden zasadil 11 nových stromov. 

O význame stromov by sa dalo veľa napísať. Každý vie, že sú „pľúcami Zeme“. Sú najväčšími producentmi kyslíka. Majú aj mnohé ekologické funkcie: odstraňujú z ovzdušia prach, plyny, rádioaktívne látky, ovplyvňujú zrážky, majú schopnosť zadržiavať vodu v krajine, bránia zosuvom pôdy, sú útočiskom mnohých druhov rastlín a zvierat.

Pri odstraňovaní väčšieho množstva stromov dochádza k nevratnému poškodeniu ekosystémov s celosvetovými negatívnymi dopadmi.

V roku 2012 a 2013 sa u našich susedov v Českej republike počas tohto projektu vysadilo takmer 10000 stromov.

 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka